5 funkcji, których Twój SAP HR nie jest w stanie zrobić z raportami
Inwestycje

5 funkcji, których Twój SAP HR nie jest w stanie zrobić z raportami

Przyglądając się procesom związanym z zarządzaniem raportami SAP HR można dojść do wniosku, że SAP pomimo swoich niezwykłych możliwości gromadzenia i przetwarzania danych – ma spore problemy z elastycznym wyeksportowaniem konkretnych danych. Olbrzymi ocean danych, jaki można spotkać we wszystkich modułach SAP HR nie oddaje w prosty sposób tego, co zawiera.

Obecnie użytkownik poza zestawem standardowych raportów, bądź wykorzystując zapytania AdHoc – nie ma możliwości elastycznego stworzenia nowych raportów bez albo to stworzenia (drogiego) raportu w języku ABAP, albo ręcznego łączenia (na przykład w Excelu) kilku standardowych (bądź nawet klienckich) raportów.

Jak bardzo wpływa to na pracochłonność – nie muszę chyba przekonywać. Każdy użytkownik biznesowy traci dużo czasu przygotowując różne zestawienia danych. Pojawia się pytanie – czy da się wyciągnąć interesujące dane w o wiele krótszym czasie? Jakie rozwiązanie jest w stanie pomóc? Czego SAP nie posiada, a byłoby potężnym zastrzykiem oszczędności czasowo/kosztowej?

Czego nie potrafi standardowy system SAP HR:

1 – Tworzenie raportów zawierających dane ze wszystkich obszarów SAP HR

Zapytania AdHoc oprócz swojej niezwykłej prostoty – posiadają spore ograniczenia. Nie jesteśmy w stanie w prosty sposób wyciągnąć danych z Payrolla, struktury organizacyjnej czy wyliczeń księgowań. Czy istnieje prostszy sposób niż ABAP, bądź ręczne „klejenie” raportów?

2 – Elastyczna zmiana gotowych raportów

Wystarczy mała zmiana zapytania, aby proces stworzenia raportu musiał zostać powtórzony, nierzadko zajmując godziny, aby dostać gotowy zestaw danych.

3 – Tworzenie kalkulacji za pomocą wbudowanego modułu

Wystarczy potrzeba dodania do raportu formuły matematyczne (dodaj, odejmij, procent itp.) aby dane musiały wyjść poza system. Należy zadać sobie pytanie – jak to wygląda z punktu bezpieczeństwa systemu. Czy jesteśmy w stanie zagwarantować, że dane te wychodząc poza SAP są bezpieczne?

4 – Wysyłka raportów

Załóżmy, że raz w tygodniu potrzebujemy wysłać do szeregu osób ten sam raport, zawierający jednak inny zestaw danych (na przykład raport odnośnie dni wykorzystanych urlopów z podziałem na pracowników ulokowanych w różnych departamentach). Jak można w SAPie przeprowadzić taki proces? Obecnie tworząc osobne raporty, i wysyłając mailem do osobnych odbiorców. Czy da się szybciej?

5 – Wstawienie graficznych elementów do raportów

Corporate Identity, czyli identyfikacja wizualna przedsiębiorstw coraz częściej musi być wykorzystywana podczas prac z szeregiem dokumentów. By wysłać raport na papierze firmowym, bądź wysłać formularz do GUS – potrzebna jest modyfikacja standardowego systemu SAP

Czy istnieje możliwość wypełnienia wyżej wymienionych luk standardowego systemu SAP HR? To pytanie ma swoją odpowiedź. Pod tym linkiem znajdą Państwo na nie odpowiedź.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o